Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem używane, ponieważ mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować wedle ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, ale i o naturę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.