Dziś kobiety na ogół dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, w następstwie tego również całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, niemniej jednak w głównej mierze również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje ogrom radości, lecz również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego także zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki medyczne. Doktorowie troszczą się nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednakowoż również o ich komfort oraz porządne samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.