Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod terapii, które wspomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

ośrodek zamknięty dla alkoholików

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być doglądane przez skład specjalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, wypada asystować w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem kuracji jednostka musi najpierw rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasami jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga również zainicjować dyskusję na temat osiągalnych opcji kuracji i wsparcia.

Nie ma godziwego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo dodatkowych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, problemy z relacjami i zakłócenia zawodowe.